Odbył się „Bal dla Etiopii”

Pierwszy raz Fundacja zorganizowała tego typu imprezę charytatywną. Miała ona miejsce w zeszłą sobotę 11 stycznia 2020 r. i było to wyjątkowe połączenie różnych form artystycznych i gatunków muzycznych. Rozpoczęło się bluesowo występem „Bandy Edwarda”. Następnie wystąpiła Barbara Orlińska w śpiewie operowym. Znana na Śląsku wokalistka Bożena Mielnik rozbujała wszystkich do tańca utworami biesiadnymi, po czym zaskoczyła wszystkich swoim wystąpieniem w bluesowym wydaniu wraz z Bandą Edwarda. Występowali też i zabawiali gości muzyką do późnej nocy różni muzycy i stali bywalcy Jam session z Violinowej Gospody. Były również pokazy tańców etiopskich w wykonaniu Tesfalideta Lelisho Soboki, który na co dzień koordynuje (wraz z żoną Magdaleną Soboką) pracę w ośrodku. W trakcie programu nie mogło oczywiście zabraknąć prezentacji o Fundacji Dzieci Etiopii „Barkot” i celu, dla którego to wszystko miało miejsce- o ośrodku dla dzieci ulicy w Awassie. Poruszeni tym problemem uczestnicy wydarzenia, chętnie wrzucali do puszek i brali udział w licytacji przedmiotów z Etiopii, co łącznie dało kwotę 1678,80 zł.

Dzięki hojności darczyńców:

  • firmie Iglotex, która podarowała artykuły spożywcze
  • Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Malgorzata Kuś
  • Piekarni Poloczek, która podarowała sernik

oraz osobom, które wsparły organizację Balu swoimi talentami i bezinteresowną darmową pracą, w tym wszystkim grającym i śpiewającym muzykom, prezenterowi Arkadiuszowi Wieczorkowi, niektórym pracownikom Violinowej Gospody i wolontariuszom, na ośrodek dla dzieci ulicy uzbierała się dodatkowa kwota 3380 zł!

Dziękujemy również naszym patronom: honorowym- Pani Prezydent Miasta Ruda Śląska oraz medialnym- Sferze TV za rozpowszechnianie informacji o Balu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *