Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was - mówi Pan - myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.”

Jeremiasz

29:11
Image

Założycielka Magdalena Soboka służyła na misji w Etiopii jako Świecka Misjonarka Kombonianka. Pracowała głównie w szkole, ale swój czas zawsze rozdzielała na różne działania na rzecz Kościoła, ubogich, katolickiej młodzieży, kobiet, więźniarek.

Żyjąc w Awassie, dużym rozwijającym się mieście, na co dzień spotykała się z narastającym problemem dzieci ulicy, wobec którego czuła się bezradna i który to nie dawał jej spokoju. Coraz więcej myślała o projekcie, który pozwolił by dać szansę tym (jak to mawiał św. Daniel Comboni) najuboższym i najbardziej opuszczonym. Ostatecznie postanowiła, że po powrocie do Etiopii otworzy ośrodek resocjalizacyjny dla dzieci ulicy, a fundacja ma jej w tym pomóc.

Image

Po zakończeniu formalności w Polsce, Magdalena Soboka wróciła do Awassy, gdzie mieszka wraz z mężem i córką. Od października 2019 roku prowadzi ośrodek resocjalizacyjny w Awassie, gdzie przychodzą i mieszkają dzieci ulicy. Fundacja zatrudnia lokalnych pracowników w Etiopii.

Chcesz pomóc? Przekaż datek na dzieci w Etopii