Dzień Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka myślałam sobie co tu opublikować… W Polsce to zdecydowanie bardzo radosne święto, w Etiopii (będzie 16 czerwca) często mówi się o różnych problemach na świecie, prawach dziecka itp. Generalnie te dwie rzeczywistości bardzo się przenikają- ta smutna związana z niesprawiedliwością społeczną, zjawiskiem dzieci ulicy itd. i ta wesoła- związana z dziecięcą beztroską i ich radością z byle czego. Dzieci, z którymi pracujemy, często cieszą się z każdego drobiazgu. Dzieci na ulicy raz robią smutną minkę, żeby wyżebrać od kogoś pieniądze na chleb, a innym razem gdy dostaną piłkę, biegają po boisku z wielkim uśmiechem na twarzy.
Szczęście nie zależy od stanu posiadania, ale od tego jak potrafimy cieszyć się z tego, co mamy.
Naszą misją jest kompleksowa pomoc dzieciom ulicy w Etiopii w Afryce.
