Historia Abayneh

Abayneh (10 l.) jest jednym z pięciorga dzieci. Rodzice jeżdżą często na wioskę, gdzie mają kawałek ziemi, na której mają uprawy, z czego mają niewielki dochód. Możliwe, że mają również prace dorywcze, do czego się jednak nie przyznają. Rodzice wydają się być problamatyczni, zwłaszcza ojciec- możliwe, że ma problem z używkami. Starsze dzieci chodzą na ulicę, nie tylko by zdobyć coś dla siebie do zjedzenia, ale również wesprzeć rodzinę.

Abayneh wraz ze swoim młodszym bratem był jednym z najbardziej systematycznych uczestników otwartych zajęć w ośrodku. Chce się uczyć i zmienić swoje życie. Ma bardzo dużo energii. Zwłaszcza przed i na początku programu orientacyjnego nie potrafił długo usiedzieć w miejscu. Również często był agresywny, krzyczał i bił swoich kolegów. W tej chwili już się trochę uspokoił. Swoją energię świetnie wykorzystuje w piłce nożnej, którą uwielbia.

Jeśli chcesz stale wspierać chłopca, śledzić jego sukcesy, otrzymywać aktualne zdjęcia, czy nawet wymieniać z nim korespondencję, poczytaj o akcji „Adopcja na odległość”. Wypełniając formularz, wybierz imię „Abayneh”.