Historia Zelalem

Zelalem (6 l.) jest jednym z pięciorga dzieci. Rodzice jeżdżą często na wioskę, gdzie mają kawałek ziemi, na której mają uprawy, z czego mają niewielki dochód. Możliwe, że mają również prace dorywcze, do czego się jednak nie przyznają. Rodzice wydają się być problematyczni, zwłaszcza ojciec- możliwe, że ma problem z używkami. Starsze dzieci chodzą na ulicę, nie tylko by zdobyć coś dla siebie do zjedzenia, ale również wesprzeć rodzinę.

Abayneh wraz ze swoim starszym bratem był jednym z najbardziej systematycznych uczestników otwartych zajęć w ośrodku. Chce się uczyć i zmienić swoje życie.Mimo trudnej sytuacji życiowej jest stosunkowo grzecznym i zwykle pogodnym chłopcem.

W tej chwili chcemy z nim trochę więcej popracować. Jako że w domu nie ma odpowiedniej opieki, przyjęliśmy go na jakiś czas do ośrodka. Jednocześnie będziemy próbowali pomóc jego rodzinie uzyskać źródło dochodu.

Jeśli chcesz stale wspierać chłopca, śledzić jego sukcesy, otrzymywać aktualne zdjęcia, czy nawet wymieniać z nim korespondencję, poczytaj o akcji „Adopcja na odległość”. Wypełniając formularz, wybierz imię „Zelalem”.